Yalı Köşk Villa Tadilatı

sevgiozdil tarafından 16.09.2014 tarihinde gönderildi

yalı tadilatı yenileme restorasyon firmalarıVilla Tadilatı – Yalı Tadilatı – Köşk Tadilatı firmaları;

 

Yaşam alanlarından en çok bakım ve dikkat isteyen oturumlardan biri de köşk ve yalı gibi tarihi binalardır. Bu binaların bakım, onarım ve tadilat işlerinde işinde uzman bir ekipten destek alınması çok önemlidir. Yalı restorasyonu ve köşk restorasyonu işinde hizmet veren firmaların referanslarını incelemeniz işi vermeden önce ayrıca bir önem taşır. Yalı tadilatı, köşk tadilatı ve villa tadilatı işleri için ustaiste.com’da hizmet veren firmalara ulaşmak için tıklayınız.

 

Profesyonel villa tadilatı, köşk ve yalı tadilatı yapan firmalardan, yapılmasını istediğiniz tadilatların, yenilenmesini istediğiniz noktaların binanın orjinalliğini kaybetmeden nasıl olabileceğine dair mutlaka fikir alın. Aslını değiştirmeden yapılan köşk ve yalı tadilatı binanın değerinden hiçbir şey kaybettirmez.

 

Tarihi binaların yenilenmesi ve tadilatı işlerinde aslına bağlı kalmak önemlidir. Komple yalı tadilatı ya da komple köşk tadilatı yapılırken de binanın tarihine zarar vermeden yapılabileceğin en iyisini yapmak için uğraşan dekorasyon ve tadilat firmaları ile iletişime geçip bir fiyat almakta önemlidir.

 

Villa tadilatı, villa yenileme,villa dekorasyonu işleriniz içinde profesyonel bir hizmet almak için tıklayınız.


Etiketler : , , , , , , , ,
 

İstanbul Yeminli Tercüme Büroları

sevgiozdil tarafından 04.09.2014 tarihinde gönderildi

istanbul yeminli tercümanlar

 

Tüm İstanbul genelinde yeminli tercüme büroları için tıklayınız.

 

Ustaiste.com’da kayıtlı olan tüm tercümanlık hizmeti veren firmalar, tercümanlar, rehberler, yeminli tercüme firmaları ile iletişime geçebilir ihtiyaçlarınız doğrultusunda fiyat alabilir ve anlaşırsanız işinizi yaptırabilirsiniz. İstanbul’da bulunan tercüman merkezlerinden hizmet almak için İstanbul’da ikamet etmenize gerek yoktur. Evrak işlerinizle ilgili tercümanlık hizmeti için posta yolu ile ya da kargo hizmeti kullanarak çeviri işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Bu sebeple Türkiye’nin neresinde olursanız olun ustaiste.com’da kayıtlı tüm tercüme merkezlerinde profesyonel hizmet ve yeminli tercüme hizmeti alabilirsiniz.

 

Ustaiste.com’da kayıtlı tercüme merkezlerinin vermiş olduğu hizmetlerden bazıları şu şekildedir;

 

Yaklaşık olarak 188 dilde Simültane tercüme (Konferans çevirmeni) ve resmi veya özel toplantı ve konferanslar için, ticari, teknik, hukuki, edebi ve tıbbi vb. olmak üzere her türlü konferans ve toplantı çevirileri yapmaktadırlar. Noter, valilik, konsolosluk tasdik hizmetleri de dahil olmak üzere alanlarında profesyonel tercüman ve rehberlerle hizmet vermektedirler.

 

Teknik Çeviri: Kendi alanında uzmanlaşmış, yeterli terminolojiye sahip tercüman kadrosu ile tıbbi, teknik, akademik, ticari, edebi, hukuki, sanatsal ve bilimsel çeviri hizmetleri vermektedir.

 

Web Site Çevirisi: Kişisel ya da ticari web siteleri dünyaya açılan penceredir. İş alanını genişletmek, siteye yapılan ziyaretçi sayısını artırmak ve web sitesinin tanıtımını tüm dünyaya yapmak için bu tür tercümanlara ihtiyaç duyulur. sizde web sitenizi duyurmak ya da uluslar arası firmalar arasında yerini almasını istiyorsanız web sitesi çeviri hizmeti alabilirsiniz.

 

Simültane Çeviri: Simültane çeviri (eş zamanlı) anında sözlü çeviri yapıldığı çeviri hizmetidir. Bu tür çeviriler için gerekli olan kabin, mikrofon ve kulaklık sistemi gibi teknik teçhizatlar firmalar tarafından karşılanabilir ya da müşteri tarafından da temin edilebilir. Ayrıntılı bilgi için simültane çeviri merkezine danışınız.

 

Redaksiyon: Hazır çeviri metinleri üzerinde redaksiyon hizmetini tüm alanlardaki terminolojilere hakim tercümanlar tarafından yapılmaktadır.

 

Deşifre: Video filmlerinin, reklam filmlerinin ya da toplantıda alınan ses kayıtlarının gerek kullanılan dile deşifresi gerekse çevirisi tercüme büroları tarafından yapılmaktadır.


Etiketler : , , , , , , , , ,
 

İstanbul Hasta Refakatçisi ve Hasta Bakıcısı

sevgiozdil tarafından 02.09.2014 tarihinde gönderildi

alzaymır hasta bakıcı

 

Kendimiz ya da bir yakınımız zaman için de hasta olabilir, iyileşebilir, uzun süreli iyileşme evresi olabilir ya da tamamen bakıma muhtaç bir rahatsızlıkla baş etmek zorunda kalabilir. Hasta bakım süreci zor ve meşakkatli bir süreçtir. Bu süreçte ev ortamında veya hastane ortamında bulunan kişi çok yakınınız olabilir. Bu şekilde hasta ve ilgilenilmesi gereken bir yakınınız varsa ve özellikle belirsiz ya da uzun süreli bir bakım ihtiyacı söz konusu olabilir. Böylesine bir durum oluştuğu zaman kişilerin gerek başka sorumlulukları, gerekse ruh halini bakımından, hasta bakım sürecini tek başına üstlenmesi zorlaştırabilir. Bu durumda hasta yakınları, hastaları için içlerine sinecek özelliklere sahip bir hasta refakatçisi ve hasta bakıcı ile anlaşarak bu kötü süreci kendileri için de, hastaları için de daha kolay ve baş edilebilir bir hale getirerek atlatabilir.

 

Bazı özel durumlarda ya da genel olarak hasta bakımı işi bütün günü kaplayabilir. Hasta bakımının sürekli olarak bütün günü kapladığı düşünülürse bir refakatçi ve hasta bakıcı desteğine mutlaka ihtiyaç duyulacaktır.

 

 

Ustaiste.com sitesinde bulunan insan kaynakları firmaları size ihtiyacınız olan hasta bakıcısı ve hasta refakatçisi olabilecek kişileri bulur. Ustaiste.com’da kayıtlı tüm insan kaynakları ve danışmalık firmalarını incelemek ve onlarla iletişime geçmek için tıklayınız.

 

yatalak hasta bakıcısı İstanbul

 

Ustaiste.com sizi ihtiyacınıza uygun bir donanıma sahip hasta bakıcı ve hasta refakatçilerle buluşturan aracı bir sitedir. Güvenilir, eğitimli ve güler yüzlü hasta bakıcı ve hasta refakatçileri ile hastanın bütün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamakla kalmayacak, bu zor süreci rahatça ve yıpranmadan atlatabilmeniz için size de destek olacaklardır.
Yatalak hasta ve yaşlı kişilerin ihtiyaçlarının zamanında ve doğru şekilde karşılanması doğabilecek ve yaşanabilecek sorunları minimuma indirir ve hastanın yaşam kalitesini arttırır. Kaliteli ve işinde iyi bir hasta refakatçi ve hasta bakıcısı pek çok şeyi organize edebilecek bir kişidir. Hasta veya yaşlı bireyin temiz bir ortamda bulunması, kişisel temizliği ve kişisel bakımının sağlanması, ilaçlarının tam zamanında ve doğru şekilde verilmesi, sağlıklı beslenme prensiplerine ve varsa özel diyetine uygun bir şekilde beslenmesi gibi yardımla yapılabilecek işlerin hepsi uzman kişilerin gözetiminde yürür ve herhangi bir aksilik yaşanmadan önüne geçilir.
Hasta bakıcı ve refakatçi olarak anlaştığınız kişi, hastanın belli aralıklarla tansiyon, nabız ve ateş gibi stabil olması gereken ölçümlemeleri yapmalı; pansuman ve lağman yapmak, yatalak durumdaki hastalara yatak yarası oluşmasını engellemek için düzenli olarak pozisyon değiştirtmek gibi işlerde gerekiyorsa hasta bakım sürecine dahil edilmelidir. Bunların dışında hastaya soyunup ve giyinmesi için yardım etmek, varsa doktorların önerdiği alıştırmaları, egzersizleri yapmasına yardım etmek, hastayı muhtemel kazalardan koruyacak tedbirleri almak da söz konusu olabilir.

Hasta bakımı için istenen ihtiyaçlar listesi bu şekilde uzar gider ve bu liste hastanın durumuna göre belirlenir. Bazı durumlarda ise sadece psikolojik olarak içten, şefkatli ve ilgili birinin varlığı yeterli iken bazı hallerdeyse özel eğitim almış bir kişinin varlığı gerekir. Bazı hastaların devamlı olarak gözetim altında olması ve görülen değişikliklerin doktora ve aile fertlerine zaman kaybetmeden bildirilmesi gerekebilen durumlarla karşılaşılabilir. Bu konuda eğitimli ve deneyimli bir refakatçi ve hasta bakıcısı sizin aklınıza gelmeyebilecek gereksinimlerin de bilincinde olan biri olarak hastanızın bakımını mükemmel bir şekilde gerçekleştirir.


Etiketler : , , , , , , ,
 

Kompozit Cephe Kaplama Firmaları İstanbul

sevgiozdil tarafından 26.08.2014 tarihinde gönderildi

dış cephe kaplama firmaları istanbulKompozit Panel Cephe Kaplama Firmaları için tıklayınız.
Kompozit panel kaplama malzemesi dış cephe için genellikle tamamlayıcı malzeme olarak kullanılır. Kompozit dış cephede ana kaplama malzemesi olarak kullanılıp yapılara prestijli bir hava kattığı yadsınamaz. Kompozit dış cephe kaplmaları geniş renk seçenekleri ve desenleri ile çok uzun vadeli kullanım özelliği, hafifliği, modüler yapısı ve kolay temizlenebilmesi özelliği ile piyasada neredeyse rakipsiz bir ürün olarak kabul görmektedir. Cam veya diğer dış cephe kaplama ürünleriyle birlikte uygulanabilirliği yüksek bir ürünken kompozit panel fiyatı ile uzun ömürlülüğü karşılaştırıldığında rakipsiz bir malzeme olarak anılmaktadır. Kompozit panel fiyatları, kullanılan kompozit panel ölçüleri ve kompozit levha özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir.

 

 

alüminyum kompozit kaplamaKompozit kaplama renkleri, panel malzemeleri ve desenleriyle sınırsız sayıda çeşit ve seçeneğe sahiptir. Alüminyum kompozit kaplama, mantolama uygulamasıyla birlikte kullanılabilen bir uygulamadır, ince ve hafiftir. Kompozit kaplama malzemeleri düzgün ve çabuk deforme olmayan bir yüzeye sahiptir. Kompozit malzemelerin tamiri kolaydır. Binaların dış cephelerindeki kusurları en iyi şekilde örterek mükemmel bir görsellik sunar. Alüminyum panel ve kompozit paneller paslanmaz, bakımı kolaydır, çok uzun ömürlü kullanılır. Bina cephesine prestijli, estetik bir görünüm kazandırırken, farklı tasarım modellerine uyumlu yapıları bulunmaktadır.

 

ahşap bina cephe kaplama kompozit kaplama örnekleri alüminyum kompozit kaplama renkleri

 


Etiketler : , , , , , , , , ,
 

Ofis Yenileme ve Ofis Dekorasyon Firmaları

sevgiozdil tarafından 13.08.2014 tarihinde gönderildi

ofis dekorasyon firmasıOfis yenileme, yeni ofis dekorasyonu ve ofis tadilatı yaptırmayı düşünüyorsanız aradığınız ofis dizayn firmaları ustaiste.com’da! Yeni bir ofis, büro ve iş yeri açmayı mı düşünüyorsunuz ya da ofisinizi mi taşımayı düşünüyorsunuz? Ofisinizin her türlü dizayn, dekorasyon, elektrik ve mekanik projeleri için AB Mimarlık Mühendislik AB Ofis Desing firması ustaiste.com’da.

 

 

 

AB Mimarlık Mühendislik AB Ofis Desing firması ile iletişime geçmek ve ayrıntılı bilgi almak için öncelikle iletişim numarası 0850 500 20 20 Dahili:3334 numarayı tuşlamanız yeterli.

 

 

Ab ofis dizayn yapmış olduğu işlerle sektörde ne kadar tecrübeli bir firma olduğunu kanıtlamıştır. Yeni ofisinizin tüm mimari ve iç mimar çizimleri ve dekorasyonu, mekanik tesisat projeleri, elektrik tesisatı işlerinin hepsini 10 yıllık tecrübesi ile profesyonel olarak yapmaktadır.

 

 

otel dekorasyon yenileme firmasıAB Mimarlık Mühendislik ofis, büro, iş yeriniz için, yönettiği projeyi daha önceki tecrübeleri ile birleştirerek proje uygulamalarında mimari, mekanik ve elektrik projelerini tek çatı altından yönetilmesini ve anahtar teslim uygulamasını gerçekleştirmektedir. AB Mimarlık Mühendislik sadece ofis alanında değil, ev, villa, otel, büyük işletmeler gibi her türlü yaşam alanları içinde hizmet vermektedir. Mimari projenin oluşturulmasından başlayan; taşıma, mekanı boşaltma, kırım- döküm işleri, mekanik – elektrik proje ve alt yapı işleri, tüm uygulama aşamalarının yapılması, takibi ve temizliği ile beraber anahtar teslim uygulamalar yapılmaktadır. Sizde yaşam alanlarınızın oluşturulması, yenilenmesi ve diğer ihtiyaçları için AB Mimarlık Mühendislik ile iletişime geçebilirsiniz.

 

otel tasarım mimarı otel dekorasyonFirmanın referans işleri arasında;

- “COLGATE – PALMOLIVE” Colgate – Palmolive Küçükyalı genel Müdürlük Ofis Tadilatı
- “SSANGYONG” Ssangyong Maltepe Genel Müdürlük Ofis Tadilatı
- “SAMEDEUTZ TRAKTÖR ” Samedeutz Traktör Maltepe Genel Müdürlük Ofis Tadilatı
-  “VALEO” Valeo Küçükyalı Genel Müdürlük Ofis Tadilatı
-  “RETAJ ROYAL OTEL” Retaj Royal İstanbul Otel İç Mekan Tasarımı
-  “CADDEBOSTAN EVLERİ” Caddebostan Evleri Daire Tadilatı
SİNGER” Singer Küçükyalı Genel Müdürlük Ofis Tadilatı
-  
DİVAN ASIA OTEL” Divan Asia Otel İç Mekan Tasarımı
-  “ŞAHSUVAROĞLU FORD SHOWROOM” Şahsuvaroğlu Pendik Ford Showroom Tadilatı

 

 


Etiketler : , , , , , , , ,
 

İstanbul Banyo Tadilatı Firmaları

sevgiozdil tarafından 27.06.2014 tarihinde gönderildi

sade banyo dekorasyonuBanyo tadilatı, banyo tadilatı İstanbul, banyo tadilat fiyatları, banyo tadilatı fiyat, banyo tadilat masrafı, banyo dekorasyon gibi aramalarınızda ihtiyacınız banyo ustası ve banyo dekorasyon firmaları ustaiste.com‘da!

Banyo tadilatı denilince ilk akla gelen banyodaki seramik, klozet, banyo dolabı, küvet, duş teknesi, duşakabin, banyo su tesisatı gibi değişmeler ilk yapılacak olanlardandır. Ancak banyo yenileme işine girdiğiniz zaman bir de bakacaksınız ki yapılacak işler sadece bunlarla sınırlı değil. Daha birçok ince ayrıntı ve hesapta olmayan durumlar karşınıza çıkacak.
Banyo tadilatında yapılacak işlere şöyle bir göz atarsak;

 

İlk olarak kullanılan eski seramik ve fayansların kırılarak ortamdan uzaklaştırılması ve çıkan molozların temizlenmesi işlemidir. Seramik fayans kırım işleminden sonra ilk olarak banyo su tesisatı yenilenir, yenilecek banyo projesine göre tekrardan ihtiyaç duyulan yerlere göre döşenir. Bu arada atık su tesisatı da elden geçirilmelidir.

 

banyo tadilat masraflarıYeni seramik ve fayanslar yapılmadan sıhhi tesisat yenilenmediği zaman banyodan birde bakarsınız ki 2 yıl veya 3 yıl sonra alt kata su akmaya başlayabilir. Böyle bir durun ortaya çıkarsa da yeni yaptırmış olduğunuz banyonun seramik fayansları tekrardan kırılır ve bir daha yaptırmak zorunda kalırsınız. Bu da hem bütçeniz için zarar hem de zamandan kayıp yaşatır.

 

Bu sebeplerden dolayı banyo tadilatı konusunda profesyonel olan firmalardan hizmet almanızı tavsiye ediyoruz. Banyoda su tesisatından sonra elektrik tesisatında da yenilemeler yapılmalıdır. Sıhhi tesisat işlerinden sonra sıva işlemi ve şap atılarak seramik döşeme işlemine geçilebilir. Seramik ve fayansların döşenmesi ve derzlerinin çekilmesinden sonra banyonuza istediğiniz banyo dolabının, duş teknesinin ya da küvetin ve duşakabinin montajını yaptırmanız tavsiye edilir.

 

 

Banyo tadilatında yapılacak işlerin sırası ise;

1- Eski klozet, lavabo ve küvetin sökülmesi
2- Eski fayansların kırılması
3- Kırım sonrasında çıkan molozların atılması
4- Su tesisatının değiştirilmesi
5- Elektirik tesisatının değiştirilmesi
6- Banyonuza ince bir sıva yapılması
7- Seramik fayans döşemesi
8-Seramik ve fayansların arasına derzlerin çekilmesi
9- Su tesisat ve elektrik tesisat yapı malzemelerinin montajının yapılması
10- Vitrifiye diye tabir ettiğimiz havluluk, sabunluk, tuvalet kağıtlığı v.s. malzemelerin montajı yapılmalıdır.

 

 

banyo-tadilat ıistanbulFiberdream banyo tadilatı işlerinizde size en iyi hizmeti vermek için çalışır. Ücretsiz keşfin ardından alanında uzman ustalar banyonuzu güzelleştirmek ve sizin istediğiniz gibi bir hale getirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Fiberdream banyonun tasarımını değiştirmekle kalmıyor aynı zamanda su tesisatı ve elektrik tesisatını da elden geçiriyor. Eskiyen boru ve kabloları yenileriyle değiştirip daha sonra banyonuza yeni seramikleri döşeme işine geçiyor.

Sizde banyo tadilatında profesyonellerle çalışmak istiyorsanız İstanbul içinde tercihiniz Fiberdream olsun. Fiberdream firması iletişime geçmek için öncelikle 0850 500 20 20 ardından firmanın dahili numarası olan 1503 ü tuşlamanız yeterli olacaktır.


Etiketler : , , , , , , ,
 

Cephe İzolasyon Fiyatları

sevgiozdil tarafından 24.06.2014 tarihinde gönderildi

cephe yalıtım fiyatlarıİzolasyon yaptırmak günümüzde artık bir zorunluluk halini almıştır. Eski binaların çoğunda bulunmayan izolasyon günümüzde kanunen de yaptırılması zorunluluk olmuştur. Hem milli servet hemde kişisel tasarruf için mantolama yaptırılmalıdır. Bina mantolama fiyatları, uygulama yapılacak binaların yalıtım ihtiyaçları ve kat maliklerinin beklentilerine göre değişiklik gösterebilir.

Cephe izolasyon fiyatları metrekare olarak hesaplanmaktadır. İzolasyon yapılacak alanın metrekare olarak fiyatlandırılması yanında kullanılan mantolama malzemesinin fiyatı, işçilik, iskele kurulumu gibi birkaç artı madde de fiyatlarda bir dağılım yaratmaktadır.

 

 

Tüm betonarme binalarda ses, su ve ısı yalıtım fiyatları türüne göre de değişiklik göstermektedir. Kimi yalıtım fiyatları m2, kimi m3, kimi yalıtım da m/tül olarak müşteriye hesaplanmaktadır. Yalıtım fiyatları ülkemiz de ortalama 7- 8 ayda bir petrol ve doların dalgalanmasına göre değişmektedir. İzolasyon fiyatları reel sektörde ve sanal alemde olsun, devamlı kontrol edilmeli ve güncellenmelidir. Yalıtım fiyatları genelde ülkemizde aynı fiyat aralıklarında müşterilere teklif edilmektedir. Yalıtım fiyatlarını işinde uzman, konusunda tecrübeli firmalar arasından alınmasında ve cephe yalıtım işlerini yaptırılmasında fayda vardır.

 


Etiketler : , , , , , ,
 

Dekoratif Alçı Tavanlar

sevgiozdil tarafından 23.06.2014 tarihinde gönderildi

Mekanların süsü, gösterişi sadece mobilya ve küçük dekorasyon tüyoları ile değil tavan süsleri ile de yaratılabilir. Tavana yapılan süslü ve dekoratif bir kartonpiyer yaşanılan mekanlara ayrı bir hava ve gösteriş katar. Birçok iç dekorasyon firması ve mimarların yaratıcılığı ile mekan dekorasyonlarında sıkla karşılaşılan dekoratif alçı tavan uygulaması örnekleri gerçekten hayranlık yaratan cinsten. Özellikle evlerde, yaşam alanlarında her detaya özen gösteren kişiler için tavan dekorasyonu gerçekten önemli etkiye sahiptir.

 

Çoğu evde kolay kolay rastlamadığımız bir detay olsa da aslında, genelde düz tavanlarla karşılaşıyoruz. Son 10-15 yıllardır özellikle süslü ve ışıklı değişik konseptler haline dizayn edilmiş tavan dekorasyonu, iş yeri tavan dekorasyonu ve salon tavan modelleri çok ilgi görüyor.

Salon ya da diğer odaların dekorasyon ve dizayn olarak tarz bir görünüme sahip olmasını tamamlamak için en uygun tavan modelini seçmeniz gerekiyor. Bu sıralar öncelikle kullanılan ve tercih edilen tavan dekorasyonları için sıklıkla kullanılan alçıpan asma tavan modellerini mutlaka incelemelisiniz ve ondan sonra karar vermelisiniz. Görünüm olarak gerçekten etkileyici ve fiyat olarak da oldukça uygun alçıpan tavan modelleri bulabilir, firmalar ile sıkı pazarlıklar yapabilir ve salon dekorasyonlarında en göze çarpan detaylardan biri olan salon asma tavan modelleri dilediğiniz renk ve sınırsız model alternatifi ile yaptırabilirsiniz. Salon için alçıpan tavan modelleri led ve spot aydınlatmalarda ekletebilir daha şık ve güzel bir atmosfer yaratabilirsiniz odalarda ve salonda.

tavan alçı dekorasyon modelleri ledli asma tavan modelleri Gökyüzü Temalı Asma TavanGökyüzü Temalı Asma Tavan Modeli alçıpan asma tavan fiyatları alçı tavan dekorasyon

 


Etiketler : , , , , , , ,
 

Boya Ustası Arayanlar

sevgiozdil tarafından 20.06.2014 tarihinde gönderildi

boya badana ustasıYaz aylarında en çok tadilat ve bakım duvarlara yapılıyor. Duvarlara yapılan mantolama ve boya işleri müşterilerin en çok rağbet ettiği alan oluyor. Bu dönemde boya badana ustası bulmakta oldukça zor oluyor. Bu yüzden önceden boya badana ustası bulmak ve randevu almak önemli. Geç kalmadan ustaiste.com adresinden boya batanı ustası arayın ve randevunuzu alın.

 

 

Boya yaptırmak istediğiniz zaman ve usta seçimi ayrıca önemlidir. Özellikle mevsim olarak yağışın olmadığı sıcak mevsimli günler boyanın çabuk kuruması ve kokunun hemen dağılması için önemlidir. Kış aylarında da boya yapılabilir ancak daha zorlayıcıdır.

 

 

Eğer ki siz kendiniz boya yapacaksanız dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta vardır. Bu noktalardan bazıları şöyledir;

 

boya ustası oyunu

*Boya yapılacak odada ki bütün eşyaları toplayın.

*Toplayamıyorsanız da üzerine bir branda ya da bez örtü ile iyice kapatın.
*Oda da bulunan tüm priz ve elektrik anahtarını sökün.

*Sökemiyorsanız da kağıt bantla iyice bantlayın ki boya olmasın.
*Oda da sökülemeyen  sabit monteli eşya varsa onları da iyice sarın ve korumaya alın.

*Mesela avize sökülmüyorsa çöp poşetine iyice geçirin ve açıkta hiçbir yeri kalmayacak şekilde bağlayın.

 

 

 

boyacı arayanlarBunlar dışında açıkta kalan zemine de bir branda serin ki parke ya da zemin döşemelerine damlayan boyaları daha çıkarmak için uğraşmayın.

 

 

Ayrıca duvara boya yapmadan önce şu noktalara da dikkat edin;

 

*Boya yapılan yüzeyden iyi sonuç almak için, üst yüzey hazırlığı denen işlem önem arz eder.

*Kolay ve dayanıklı bir boyama için yüzeydeki eski boya, kabarmış, rutubetden dolayı kalkmış boyalar ve kağıt kalıntıları çıkartılmalı, üst yüzey iyice zımparalanmalı ve zımpara sonucu oluşan tozlar duvar yüzeyinden temizlenmelidir.

*Duvar yüzeyinde bulunan kir, pastel boya, renkli kalem boya ve lekeler deterjanlı su ile temizlenip iyice kuruması beklenmelidir.

*Eğer ki duvarda küçük çatlak ve delik bulunmaktaysa uygun bir dolgu macunu ile doldurulmalı ve ardından tüm yüzeye astar uygulaması yapılmalıdır. Astar kuruduktan sonra boya badana işlemine geçilebilir.

 

boyacı fiyatlarıSizde evinizi, iş yerinizi ya da bulunduğunuz mekanı boyamak istiyorsanız ve bu işlemi kendiniz yapamayacaksanız aradığınız boya badana ustası ustaiste.com da size bir telefon kadar yakın. Tüm boyacı ustaları ile zahmetsizce iletişime geçin boya badana işlerinizi yaptırın. Boya badana ustası arayanlar profesyonel boyacı ustasını ustaiste.com da buluyor.


Etiketler : , , , , , , ,
 

İstanbul Mantolama Firmaları

sevgiozdil tarafından 17.06.2014 tarihinde gönderildi

ısı-izolasyon-ustası

 

 

Sağlığınız, konforunuz ve ekonominiz, yalıtım ve enerji verimliliği için bina dış cephe mantolama yaptırınız. Sadece İstanbul değil tüm Türkiye içinde hizmet veren dış cephe mantolama, ısı yalıtım uygulaması hizmeti veren firmalar ustaiste.com sitesinde size bir telefon kadar yakın.

 

 

Dış cephe mantolama yaptırmanın faydaları nelerdir?

 
Betonarme binalarda binaya dış cephe mantolama yaptırmanın birçok getirisi vardır. Bunlardan birkaçını şöyle sıralayabiliriz;

 

• Mantolama malzemeleri ile yapılan bir izolasyon binayı dışarıdaki ilkim şartlarından bir manto gibi sarar ve korur. Binanın ana yapım malzemesinde sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek beton çatlaklarını ve hasarlarını önler.

• Yapının dış duvarlarını her türlü iklim şartlarında koruyucu bir kalkan görevi sağlayarak zarar görmesini engeller.

• Mantolama, binalarda hem ısı hem ses hem de su yalıtımı sağlar.

• Mantolama işleminden geçmiş binalarda mevcut ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur.

• Mevsimine göre ısınma türlerinde yakıt tüketimini azalttığı için çevrenin korunmasına katkı sağladığı gibi hem de milli ekonomiye hem de kişisel tasarrufa katkı sağlar.

• Binanın dış duvarlarında oluşabilecek olan beton içindeki malzemeleri korozyona karşı koruyarak mevcut binanın ömrünü uzatır.

Mantolama uygulaması; betonarme binaların dış duvarlarına, bina çatılarına, katları ayıran döşemelere, depo ve garaj gibi herhangi bir ısıtma ya da soğutma işlemi yapılmayan bölümlere bakan kısımlara ve soğuk hava depolarına mantolama uygulaması yapılabilir.

 

 

Mantolama yaptırmanın en uygun zamanı olan yaz mevsiminde sizde binalarınıza yalıtım yaptırmayı düşünüyorsanız ustaiste.com sitesinde bulunan profesyonel mantolama ve cephe kaplama firmalarından randevu almak için acele edin. İstanbul dış cephe mantolama firmaları ile iletişime geçerek dış cephe mantolama fiyatı alarak bütçenize en uygun firma ile anlaşma yapabilirsiniz.

 

 

Ustaiste.com’da kayıtlı İstanbul mantolama firmaları ile iletişime geçmek için öncelikle ana sayfadan mantolama yapılacak olan yerin il ve ilçe bilgilerini doğru olarak giriniz. Konum bilgilerinin girişinden sonra arama çubuğuna ‘Mantolama’ kelimesini yazınız ve ‘Usta ara’ butonuna tıklayınız. Böylece mantolama yapılmasını istediğiniz yere en yakından en uzak firmaya doğru sistem bir listeleme yapacaktır. Bu listeden istediğiniz firma ile iletişime geçmek için öncelikle 0850 500 20 20 ardından firmanın dört haneli dâhili numarasını tuşlamanı yeterli olacaktır. Mobil uygulamalar (İOS ve ANDROİD dahil) da ise arama işlemini sistem otomatik olarak gerçekleştirmektedir.


Etiketler : , , , , ,