PVC Zemin Kaplama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

sevgiozdil tarafından 15.11.2012 tarihinde gönderildi

Plastik zemin kaplamaları arasında en ergonomik ve estetik olanıdır pvc zemin kaplaması. Ergonomik olmasının yanında kullanım alanı oldukça  da geniştir. Hastanelerde, spor salonlarında, ofislerde, ana okulu ve eğitim kurumlarında, büyük alanlarda, konutlarda, cafelerde ve daha bir çok yerde karşımıza çıkar.

 

 

 

 

Pvc zemin kaplamayı tercih etmeniz için birkaç sebep daha sıralayacak olursak; çok geniş bir desen ve renk seçeneği sunar, kolay temizlenir ve hijyeniktir, uygulaması oldukça kolaydır. Kullanım ömrünü doldurduktan sonra geri dönüşüm yoluyla tekrar işlenir ve yeni zemin kaplaması olarak kullanılabilir. Bu yönüyle de çevrecidir. Pvc yer kaplamaları aşınmaya karşı dayanıklı, özel anti-bakteriyel kürlü, anti-statik, darbe emici ve yüksek ses izolasyonu sağlayan serileri özellikle sağlık kurumlarında, eğitim kurumları, kapalı alan spor salonlarında tercih edilir.

 

 

Sağlamlıkları kaç kattan oluştuklarına bağlı olarak değişir. İki katlı olanlara ortalama beş yıl kadar ömür biçilmektedir. Bu sebeple satın aldığınız pvc yer kaplamalarının uzun ömürlü olmasını istiyorsanız en az üç katlı olanları tercih etmenizi öneririz. Pvc zemin kaplama, mineflo olarakta bilinir. Pvc yer döşemelerinde iki çeşit yapı kullanılır; homojen döşeme ve heterojen döşeme olmak üzere. Döşemeyi yapacak olan usta zemin kontrolünü iyi yapmalıdır. Varsa çukurlar doldurulmalı, tümsekler düzleştirilmelidir. Bu şekilde döşeme sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Parke Döşemesinde Altın Kurallar başlıklı makalemizde iş bitiren usta, klipsli süpürgelik seçimi ve parke döşeme modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler : , , , , , , , , , , ,
 

PVC Zemin Kaplama Hakkında Bilinmesi Gerekenler için 1 cevap

  1. Özkan BİNGÖL der ki:

    Yazınızı gayet açıklayıcı buldum.
    iyi çalışmalar diliyorum.
    Şenkaya Zemin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>