Banyo Tadilatı ve Dekorasyon Önerileri

sevgiozdil tarafından 16.11.2012 tarihinde gönderildi

Banyolar evimizde belkide en az kullandığımız odaların başında geliyor. Ancak evde iki kişi de yaşasanız kalabalık bir ailede olsanız banyonuza gereken özeni göstermelisiniz. Örneğin, sabahları aynı saatte kalkıyorsanız bir banyo kuyruğu kaçınılmazdır. Bunun önüne geçmek için yan yana konulacak olan iki lavabo sizi bu kuyruktan kurtarabilir. Banyonuzun dekorasyonundan sıkıldıysanız ya da yenilenme zamanı gelen bir banyoya sahipseniz ustaiste.com‘dan tadilat sırasında veya dekorasyon esnasında işinize yararlı olabilecek birkaç önerisi var.

 

 

Öncelikle banyo fayanslarınızı yenilemeyi düşünüyorsanız eğer eski fayanslar kırılarak yerlerinden çıkartılacaktır. Kırılan fayansların altında kalan eski su tesisatlarını yenilemeyi sakın unutmayın. Çünkü, yenilenmeyen tesisatlar daha sonraki dönemlerde size sorun çıkartabilir. Çıkabilecek bir sorun yenilenen fayanslarınızın tekrardan kırılmasına neden olacaktır. Bunu engellemek de temiz su ve pis su boru tesisat sisteminizin yenilenmesiyle mümkündür. Tesisat yenilemede en iyi tesisat ustası için ustaiste.com’dan ustanızı seçebilirsiniz.

 

 

Yenilenen tesisat işinden sonra duvarları seramik için hazırlama aşaması geliyor. Fayanslar döşenmeden önce duvarların düz bir şekilde sıva ustası tarafından sıvanarak hazırlanması lazım. Biten sıva işleminden sonra zevkinize göre seçtiğiniz fayansların döşenmesi yapılabilir. Büyük fayanslar veya mozaik şeklindeki seramik modelleri banyonuzun gösterişli ve daha büyük görünmesine yardımcı olur. Döşenen fayanslardan sonra banyonun iç dekorasyonuna geçebilirsiniz.

 

 

Küçük bir banyoya sahipseniz eğer, büyük banyo takımlarından mutlaka kaçının. En basitinden banyoya koyacağınız radyatörü dikey seçip kapı arkasına yerleştirebilirsiniz. Banyoda dolapların kapaklarının aynalı olmasını sağlarsanız eğer daha büyük bir banyo imgesi çizebilirsiniz. Lavabo altını kapatmak için kullanacağınız dolaplar ise hem kötü olan boru görüntüsünü engeller hemde size kullanışlı bir depo sağlar. Böylece bu dolaplara şampuan, havlu ve banyo gereçlerini koyabilirsiniz.

 

Banyonuz için seçmiş olduğunuz klozetin rezervuarını gömme yaptırmanız size daha fazla kullanım alanı sağlar. Banyo dolabı yaptırmayı düşünüyorsanız eğer, bu dolapları yerden değilde duvara monte edilebilen seçmeniz faydalıdır. Geriye sadece banyonuzun alanına göre oturtabileceğiniz duş teknesi kalıyor. Duş teknesini ister perdeyle, isterseniz de duş kabin yaptırarak kullanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ferforje Yaptırmanın Avantajları başlıklı makalemizde dekoratif perforje, demir ve ferforjenin fiyat farkı ve ferforje fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler : , , , , , , , , , , ,
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>