Antika Mobilya Tamiri

sevgiozdil tarafından 08.02.2013 tarihinde gönderildi

antika ahşap mobilya tamirAntika mobilyalar evimizde kullandığımız mobilyalardan farklı bir bakım ve tamir ister. Yıllar yılı özenle korumaya çalıştığınız bu antika mobilyalarınız sizler ne yaparsanız yapın zamanın yıpratıcılığına dayanamaz ve belli periyotlarla tamir ve bakıma ihtiyaç duyar.
İster yurt dışından satın alıp getirdiğiniz antika mobilyalar olsun ister yerli antika mobilyalar olsun hepsi için önemli ve göz ardı edilmemesi gereken birkaç bakım ve tamir prosedürü vardır.

 

Öncelikle belirtmemiz gereken şey ise bu antika mobilyalarınızın daha iyi bir bakımdan geçmesini ve sağlam olmasını istiyorsanız mutlaka işinde usta bir marangozdan yardım almanızda fayda vardır. Yoksa bilinçsizce yapılan bir antika mobilya bakımı telafisi zor sonuçlar doğurabilir. Eğer ki işinde usta bir antika tamircisi arıyorsanız yapmanız gereken tek şey, ustaiste.com sitesine girerek aradığınız özellikleri ve yapılacak işi anlatan bir teklif oluşturmak. Böylece ustaiste.com bünyesinde bulunan ustalar size en iyi teklifi verebilir ve sizde aradığınız özelliklerde bir usta bulabilirsiniz.

 
antika mobilya tamircisiAntika mobilya bakımı yapılırken kullanılan temizlik maddelerine ayrıca dikkat edilmesi çok önemlidir. Çünkü; temizlik sırasında kullanılan yanlış bir kimyasal antika mobilyanın bütün özelliğini kaybetmesine sebep olabilir. Ayrıca sadece bakımı sırasında değil antika mobilyanın tamiri sırasında da kullanılacak malzemenin mobilyaya zarar vermemesi gerekmektedir. Antika eşya tamiri sırasında dikkat edilmesi gereken diğer bir noktada antikanın özüne sadık kalmaktır. Örneğin antika ahşap mobilya cilalanırken bile özel olarak üretilmiş antika ahşap cilası kullanılmalıdır.

 
antika mobilya tamiri ve bakımı ustası marangozBütün bu noktaları göz önüne alarak tamir ve bakım yaptırmayı düşündüğünüz antika eşyalarınızı, teknik ve estetik olarak garantili, aslına uygun bakım ve restorasyon yapabilecek ustaların maharetli ellerine teslim etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Sevgililer Gününde Tekne Turu başlıklı makalemizde günlük tekne kiralama şirketleri, günlük yat kiralama şirketleri ve organizasyon şirketleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler : , , , , , , , , , ,
 

Antika Mobilya Tamiri için 1 cevap

  1. hasan gören der ki:

    aslında benimde esas mesleğim mobilya ama ben mobilya işini yaklaşık 14 yıldır yapmıyorum ama antika mobilya tamiri bakımı işini seviyorum bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar. hasan-goren@hotmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>