Ofis ve İşyeri Temizliği

sevgiozdil tarafından 11.03.2013 tarihinde gönderildi

işyeri temizlik firmalarıEvlerden daha çok ofis ve iş yerlerinde vakit geçirilir. Bu sebeple iş yerindeki insan trafiği ve çoklu kullanım alanlarının hijyenik olması ve temiz olması sağlık açısından büyük önem teşkil eder. Sürekli olarak insan sirkülasyonu yaşanan ortamlarda tozlanma ve bu tozlanmaya bağlı olarak mikropların çoğalması doğal olarak gerçekleşir. İyi ve hijyenik bir temizlik ile hem mikropların yayılması önlenir hemde hastalıkların önüne geçilmiş olunur. Havada bulunan mikroplu toz zerrecikleri zaman zaman zeminde bulunan halıya geçer ve halı ile her temasta havalanarak solunum ile akciğerlere yerleşir ve böylece hastalıklara davete çıkarılmış olunur.

 

 

ofis temizlik şirketleri ankaraDüzenli ve yeterince temizlenmeyen iş yerlerinin yaydığı hastalıklarını önüne geçmek için alınacak olan birkaç ufak tedbir sizleri hastalıklara karşı koruyacaktır. Öncelikle kalabalık bir ofis ortamı var ise ve zemin halı ile kaplı ise mutlaka halıların haftalık dezenfekte yapılarak temizlenmesi şarttır. Halıların renklerine ve kumaşına zarar vermeden hijyen sağlayan deterjanlar temizlik sırasında tercih edilmelidir. Bu tür zemin halıları bol su ile değil daha kuru yöntemlerle temizlenmelidir. Çünkü nemli kalan halı bakteri üremesi için bulunmaz bir ortam oluşturur. Halı temizlenme işleminden sonra mutlaka ekstra kurutma işleminden geçirilmelidir.

 

ofis malzemeleri temizliğiAynı şekilde çalışma masaları ve bilgisayarlarda özenle dezenfekte edilmelidir. Çünkü, yapılan araştırmalar çok ilginç sonuçları ortaya koyuyor. Bu araştırmalardan bir tanesi ortak kullanım alanı olan tuvaletlerin, bilgisayar klavyesi ve televizyon kumandasından daha az mikrop taşıdığını gösteriyor. Sürekli ellerin bu klavyeler ile temas halinde olduğunu düşünürseniz gün içinde ne kadar çok mikropla temas ettiğinizi az çok tahmin edebilirsiniz.

 

 

şirket ofis işyeri temizlik şirketiOfis içi odaların temizliği kadar oda dışı ortak kullanım alanlarınında hijyenik olması önem arz eder. Dinlenme odaları, mutfak ve tuvaletler mikroplardan arındırılmalı ve sağlıklı ortamlar yaratılmalı. Sizler için bütün bu işleri yapabilecek profesyonel firmaları arıyorsanız aradığınız firmalar ustaiste.com adresinde sizleri bekliyor. İstanbul içi veya İstanbul dışı her yerden ustaiste.com adresine girerek profesyonel temizlik şirketi için iş talebi oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yangın Yalıtımı başlıklı makalemizde yalıtımı nasıl yapılır, yangın malzemeleri ve yangın yalıtım ustası hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler : , , , , ,
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>