Ev Boyama Fiyatları

sevgiozdil tarafından 02.04.2013 tarihinde gönderildi

ev boya malzemeleriHavaların ısınması ile ev ve iş yerlerinde ufak tefek yaza hazırlık tadilatları başladı. Bahar mevsiminde yaza doğru yapılan en çok tadilatta boya olmaktadır. Ev ve iş yerleri, apartman ve bina iç duvarları boyamak için tam zamanı.

Boya yaptırmadan önce ne yapmanız gerekiyor konusuna gelince de öncelikle boya rengine karar vermeniz gerekiyor. Daha sonra işinde usta bir boyacı ile görüşüp fikir alışverişi yapmanızda fayda vardır. Çünkü; duvarlarınızda nemden dolayı kabarmalar olabilir ya da diğer başka problemeler görülebilir. Bu gibi problemlere işin ustası ile daha rahat bir çözüm getirebilirsiniz. Boyacı ustası ile anlaştıktan sonra ortalama bir boya badana fiyatı ortaya çıkabilirsiniz.

 

 

Filli Boya 2013 fiyatlarıEv boyama fiyatı, boyanın fiyatı, boya öncesi gerekli ise astar, kat boya ve eski boyayı kazıma gibi yapılacak işlemleri kalem kalem hesaplayıp bir bütçe oluşturabilirsiniz. Boyama fiyatlarında boya yapılacak yerin metrekare büyüklüğü bütçeyi arttırır veya azaltır. Ne kadar büyük bir alan boyanırsa o kadar fazla masraf çıkar. Ayrıca seçeceğiniz boyanın özellikleri ve kalitesi de listeye eklenince biraz tuzlu bir hal alabilir. Ancak bütün bu hesaplamalarda unutmamanız gereken ne kadar kaliteli malzeme ve boya işçiliği o kadar uzun süre sorunsuz, tadilatsız zaman demektir.

 

 

jotun boya fiyatları 2013Kalitesiz işçilik ve duvar boyası size her yıl masraf oluşturur. Seçtiğiniz boyacı ustası ile anlaşmalarda genelde metrekare alana göre hesaplanmaktadır. Burada eğer boyama işlemini boyacı yapacak ise sıkı bir pazarlık ile bu işi ustasına emanet edebilirsiniz. Yok ben bu işlerden anlıyorum boyayı kendimde yapabilirim derseniz boyacı masrafları cebinize kalır. Ama her ihtimale karşı biz deriz ki bir boyacı ustası ile anlaşmanızda fayda vardır.

 

 

ev nasıl boyanır ev boyama teknikleriBoyanın ekstra işleri ise, odaların kapılarının boyanması, ahşap pencerelerin boyanması veya cilalanması, boya yapılacak duvara boya altı astar veya sıva yapılması, küçük delikler ya da çatlaklar için alçı dolgusu, alçı sıva yapılması, tavan boyası gibi bazı işlerdir. Bu işler de yine tek tek hesaplandığında belli bir maliyeti olmaktadır.

Ev boyamada marka ve boya markalarının ürettikleri değişik özelliklerdeki boyalardan birkaçı ise; dyo, filli boya,  fawori boya, marshall, kalecolor, polisan, fbs boya en çok tercih edilenlerdendir. Bu boyaların her yıl yeniledikleri boya katalogları içinden de seçim yapabilirsiniz. Bu katalogların 2013 fiyat listesi, boya fiyatları ve boya seri numaraları da yer alanları bulunmaktadır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Teknik Servis Hizmetleri başlıklı makalemizde bilgisayar bakımı, bilgisayar onarımı ve bilgisayar tamiri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , ,
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>