Tente Branda Fiyatları

sevgiozdil tarafından 28.06.2013 tarihinde gönderildi

branda tente fiyatlarıTente, genellikle iş yerlerinde kafe ve restaurantlarda, güneşten ve yağmur suyundan korunmak için bir yerin üzerine gerilen bez, naylon gibi kumaşlardan yapılmış örtü türüdür. Kafelerin bahçe ve balkonlarında müşterilerin rahatlığı için sıkça kullanılırken, iş yerlerinde de girişlerin güneşten ve yağmurdan korumak için tercih edilmektedir. En çok kullanılan tente çeşitleri ise;

 

 

Mafsallı (kollu) tenteler: Yapılacak yerin ihtiyacı olan ölçülerde yapılabilen; balkon, teras ve bahçeler için kolayca kurulumu yapılıp uygulanan tente, branda çeşididir.

kollu tente modelleriEğim ayarlı tente branda: Eğiminin istenilen şekilde ayarlanabildiği bir mekanizması olan tente ve branda türüdür. Kasının üstünde bulunan ayar yerinden çevirme kolu yardımıyla, tenteye güneşe göre istenilen eğim rahatlıkla verilebilmektedir.

 

Körüklü tenteler: Körüğü sayesinde yan yönlerden gelen güneş ışığını engelleyebilir ve istenildiği gibi ayarlanabilir bir tente branda çeşididir.

 

Spotlu katlanabilen tente: Tente sistemi kumanda yardımı ile bir tarafta toplanabildiği gibi demir aksamlara sırası ile spot ışık yerleştirilebilen tente branda çeşittir. Bahçede, balkonda, teraslarda akşam saatlerinde aydınlatmayı da sağlar.

 

mafsalli-tenteTek taraflı tente: İki profil ayağın üzerine monte edilip tek taraflı bir şekilde açılmaya imkan sağlayan tentedir.

 

Çift taraflı tente: ikili ayak sistemi üzerine yapılan, iki tarafa da açılabilen tente branda modelidir. Tekerlekli ayak sistemiyle taşınabilen modelleri de rahat kullanıma olanak sağlamaktadır.

 

Sabit tente: Yapılmak istenen mekanın üzerini istenilen kadar kaplayacak şekilde sabitlenerek açılıp kapanma özelliği olmayan tentelerdir. Kafe, havuz kenarı gibi açık mekanlarda daha çok tercih edilir.

 

Manuel tenteler: Açılıp kapanabilen tüm tente çeşitlerinde elle açılan sisteme sahip olanlardır.

 

Motorlu tenteler: Mafsallı tente çeşitlerinde elektrikli, açma kapa düğmesi yardımı ile çalişan ve uzaktan kumanda ile komut verilebilen tentelerdir.

 

raylı spot ışıklı katlanır tenteTente seçerken, tentelerin yapısından sonra dikkat edeceğiniz en önemli unsur tentenin hareketini sağlayan mafsalların sağlam ve kaliteli malzemeye sahip olmasıdır.
Sensörlü tente seçerseniz yağmurdan, güneşten ve rüzgardan tentenizin zarar görmesini engellersiniz. Sensörler rüzgar şiddeti artığında otomatik olarak kapanır.
Tenteyi kullanacağınız yeri güneşin geliş açısına göre ayarlanır. Güneş ışığını tam karşıdan alan mekanlarda, tentenin ön kısmından çıkan güneşlikler kullanmalısınız.
Tentenin kumaşını seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli faktör ise kumaştır. Tente için en iyi kumaş; hava şartlarından etkilenmeyen, su geçirmeyen, nemli kaldığında küf oluşumuna imkan sağlamayan, güneş ışığından solmayan kumaş olması önemlidir. Bu özelliklere en yakın ve kullanılabilecek en iyi tente branda güneşlik kumaşı akrilik kumaş çeşitleridir. Tente yapımında kullanılan malzemenin paslanmaz çelikten olması da ayrıca önem arz eder. Deniz kenarı ve açık hava koşullarından en az şekilde etkilenmesi uzun ömürlü olmasından dolayı önemlidir. Aradığınız tente ustası için sizde ustaiste.com yeter.

Bir önceki yazımız olan Duvar Rafları Modelleri başlıklı makalemizde değişik duvar rafı, duvar rafı ve Duvar rafları hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler : , , , , , , , , ,
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>