Cephe İzolasyon Fiyatları

sevgiozdil tarafından 24.06.2014 tarihinde gönderildi

cephe yalıtım fiyatlarıİzolasyon yaptırmak günümüzde artık bir zorunluluk halini almıştır. Eski binaların çoğunda bulunmayan izolasyon günümüzde kanunen de yaptırılması zorunluluk olmuştur. Hem milli servet hemde kişisel tasarruf için mantolama yaptırılmalıdır. Bina mantolama fiyatları, uygulama yapılacak binaların yalıtım ihtiyaçları ve kat maliklerinin beklentilerine göre değişiklik gösterebilir.

Cephe izolasyon fiyatları metrekare olarak hesaplanmaktadır. İzolasyon yapılacak alanın metrekare olarak fiyatlandırılması yanında kullanılan mantolama malzemesinin fiyatı, işçilik, iskele kurulumu gibi birkaç artı madde de fiyatlarda bir dağılım yaratmaktadır.

 

 

Tüm betonarme binalarda ses, su ve ısı yalıtım fiyatları türüne göre de değişiklik göstermektedir. Kimi yalıtım fiyatları m2, kimi m3, kimi yalıtım da m/tül olarak müşteriye hesaplanmaktadır. Yalıtım fiyatları ülkemiz de ortalama 7- 8 ayda bir petrol ve doların dalgalanmasına göre değişmektedir. İzolasyon fiyatları reel sektörde ve sanal alemde olsun, devamlı kontrol edilmeli ve güncellenmelidir. Yalıtım fiyatları genelde ülkemizde aynı fiyat aralıklarında müşterilere teklif edilmektedir. Yalıtım fiyatlarını işinde uzman, konusunda tecrübeli firmalar arasından alınmasında ve cephe yalıtım işlerini yaptırılmasında fayda vardır.

 

Bir önceki yazımız olan İstanbul Mantolama Firmaları başlıklı makalemizde Dış cephe mantolama, dış cephe mantolama fiyatı ve İstanbul dış cephe mantolama firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler : , , , , , ,
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>