İstanbul Hasta Refakatçisi ve Hasta Bakıcısı

sevgiozdil tarafından 02.09.2014 tarihinde gönderildi

alzaymır hasta bakıcı

 

Kendimiz ya da bir yakınımız zaman için de hasta olabilir, iyileşebilir, uzun süreli iyileşme evresi olabilir ya da tamamen bakıma muhtaç bir rahatsızlıkla baş etmek zorunda kalabilir. Hasta bakım süreci zor ve meşakkatli bir süreçtir. Bu süreçte ev ortamında veya hastane ortamında bulunan kişi çok yakınınız olabilir. Bu şekilde hasta ve ilgilenilmesi gereken bir yakınınız varsa ve özellikle belirsiz ya da uzun süreli bir bakım ihtiyacı söz konusu olabilir. Böylesine bir durum oluştuğu zaman kişilerin gerek başka sorumlulukları, gerekse ruh halini bakımından, hasta bakım sürecini tek başına üstlenmesi zorlaştırabilir. Bu durumda hasta yakınları, hastaları için içlerine sinecek özelliklere sahip bir hasta refakatçisi ve hasta bakıcı ile anlaşarak bu kötü süreci kendileri için de, hastaları için de daha kolay ve baş edilebilir bir hale getirerek atlatabilir.

 

Bazı özel durumlarda ya da genel olarak hasta bakımı işi bütün günü kaplayabilir. Hasta bakımının sürekli olarak bütün günü kapladığı düşünülürse bir refakatçi ve hasta bakıcı desteğine mutlaka ihtiyaç duyulacaktır.

 

 

Ustaiste.com sitesinde bulunan insan kaynakları firmaları size ihtiyacınız olan hasta bakıcısı ve hasta refakatçisi olabilecek kişileri bulur. Ustaiste.com’da kayıtlı tüm insan kaynakları ve danışmalık firmalarını incelemek ve onlarla iletişime geçmek için tıklayınız.

 

yatalak hasta bakıcısı İstanbul

 

Ustaiste.com sizi ihtiyacınıza uygun bir donanıma sahip hasta bakıcı ve hasta refakatçilerle buluşturan aracı bir sitedir. Güvenilir, eğitimli ve güler yüzlü hasta bakıcı ve hasta refakatçileri ile hastanın bütün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamakla kalmayacak, bu zor süreci rahatça ve yıpranmadan atlatabilmeniz için size de destek olacaklardır.
Yatalak hasta ve yaşlı kişilerin ihtiyaçlarının zamanında ve doğru şekilde karşılanması doğabilecek ve yaşanabilecek sorunları minimuma indirir ve hastanın yaşam kalitesini arttırır. Kaliteli ve işinde iyi bir hasta refakatçi ve hasta bakıcısı pek çok şeyi organize edebilecek bir kişidir. Hasta veya yaşlı bireyin temiz bir ortamda bulunması, kişisel temizliği ve kişisel bakımının sağlanması, ilaçlarının tam zamanında ve doğru şekilde verilmesi, sağlıklı beslenme prensiplerine ve varsa özel diyetine uygun bir şekilde beslenmesi gibi yardımla yapılabilecek işlerin hepsi uzman kişilerin gözetiminde yürür ve herhangi bir aksilik yaşanmadan önüne geçilir.
Hasta bakıcı ve refakatçi olarak anlaştığınız kişi, hastanın belli aralıklarla tansiyon, nabız ve ateş gibi stabil olması gereken ölçümlemeleri yapmalı; pansuman ve lağman yapmak, yatalak durumdaki hastalara yatak yarası oluşmasını engellemek için düzenli olarak pozisyon değiştirtmek gibi işlerde gerekiyorsa hasta bakım sürecine dahil edilmelidir. Bunların dışında hastaya soyunup ve giyinmesi için yardım etmek, varsa doktorların önerdiği alıştırmaları, egzersizleri yapmasına yardım etmek, hastayı muhtemel kazalardan koruyacak tedbirleri almak da söz konusu olabilir.

Hasta bakımı için istenen ihtiyaçlar listesi bu şekilde uzar gider ve bu liste hastanın durumuna göre belirlenir. Bazı durumlarda ise sadece psikolojik olarak içten, şefkatli ve ilgili birinin varlığı yeterli iken bazı hallerdeyse özel eğitim almış bir kişinin varlığı gerekir. Bazı hastaların devamlı olarak gözetim altında olması ve görülen değişikliklerin doktora ve aile fertlerine zaman kaybetmeden bildirilmesi gerekebilen durumlarla karşılaşılabilir. Bu konuda eğitimli ve deneyimli bir refakatçi ve hasta bakıcısı sizin aklınıza gelmeyebilecek gereksinimlerin de bilincinde olan biri olarak hastanızın bakımını mükemmel bir şekilde gerçekleştirir.

Bir önceki yazımız olan Kompozit Cephe Kaplama Firmaları İstanbul başlıklı makalemizde ahşap bina cephe kaplama, Alüminyum kompozit kaplama ve dış cephe kaplama hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler : , , , , , , ,
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>